Kazalo:

Anonim

Ameriško združenje motoristov ali AMA je bilo ustanovljeno leta 1924 za zaščito pravic motoristov. Je največja organizacija motornih koles na svetu. Cilj AMA je spodbujati varno in zabavno vožnjo motornih koles za vse posameznike, ne glede na to, ali je konkurenčna ali rekreativna. Plače za motoristične dirke AMA vključujejo nagrade za dirke, nagrade za industrijo in sponzorstva.

AMA dirkači motornih koles dobijo plačilo, da zmagajo na dirkah in spodbujajo opremo.

Nagrade AMA Racing

Del plače motornega kolesa AMA prihaja iz denarne nagrade, ki jo je dobil na vsaki dirki. V dirkalni sezoni je 17 dirk superkrossov AMA, vsak pa izplača drugačno torbico. Leta 2009 je AMA supercross torbica za razred 450 dobila 12.000 $ za zmagovalca in izplačilo 550 $ za kolesarja, ki je končal na 30. mestu. AMA supercross torbica za 250 razred je bila izplačana $ 2,500 za prvo mesto in $ 230 za pozicijo 30.

Nagrada za industrijski bonus

Drugi del plače motoristov AMA je denar, ki ga prejmejo bonusi za industrijo. Te nagrade podeljujejo podjetja voznikom, ki nosijo svoje blago. Ti kolesarji morajo med dirko nositi blago in prikazati ime podjetja. Leta 1999 je nagrada AMA Bonus nagrada pokazala, da je v superbike razredu dirk najvišja nagrada za prvo mesto v industriji dosegla 7.800 $. Kolesar je bil upravičen do te nagrade, skupaj z zmagovalno torbico.

Promocijsko sponzorstvo

Končna komponenta plače motoristov AMA je zaslužek denarja s promocijskimi sponzorstvi. Da bi dobili to sponzorstvo, se morajo tekmovalci prodati sponzorjem. Sponzorjem morajo razložiti, kako lahko prodajajo svoje izdelke, in dosežejo visoko uvrstitev na dirkah, ker sponzorji želijo prikazati oglase, ki navajajo, da so tekmovalci, ki uporabljajo svoje izdelke, prvi. V preteklosti so ta sponzorstva prinesla dodatnih 80.000 $ letno tekmovalcem, ki uporabljajo te izdelke.

Job Outlook

Vsak posameznik lahko postane AMA motorist. Ni omejitve glede števila posameznikov, ki se lahko tekmujejo. Da pa bi lahko živel kot tekmovalec, mora posameznik visoko uvrstiti na lestvici. To je težko, saj se lahko v dirko vključi le nekaj posameznikov. V Združenih državah vsako leto potekajo številne poklicne in nepoklicne dirke, ki vključujejo stotine udeležencev. Izplačila v teh dirkah se običajno gibljejo med 12.000 $ in 230 $ na dirko. Posameznik, ki je uvrstil 30. mesto na vsaki od 17 dirk AMA, bi znašal le 3.910 dolarjev na leto.